Головна / Новини / В гостях в Туреччині

В гостях в Туреччині

В гостях в Туреччині, Стамбул, турецький чай

В гостях в Туреччині

Ви були в гостях у турка вдома? Якщо ні, ось вам 10 наших порад, щоб вашу поведінку не вважали дурним тоном.

1. Якщо вас запросили в гості, будьте готові провести там час до опівночі, навіть якщо ви прийшли з дітьми. Турки люблять тривалі неспішні розмови. Останній ковток запропонованого вам чаю також не означає, що вам вже час іти  —  це може образити господарів.

2. В Україні, як і в Європі, не прийнято ходити в гості без попередження, а от в Туреччині все навпаки. Ви можете спокійно прийти в гості до сусіда з тарілкою смаколиків, які приготували самі і вам будуть завжди раді.

3. Майте на увазі, що повернути тарілку сусіду обов’язково потрібно повною. Приготуйте вашу фірмову страву і віднесіть сусіду у відповідь, адже добрі сусідські відносини  —  застава мирного проживання.

4. Як сказати: «Досить»?
Турки п’ють чай літрами: під час іжі, після, в перерві  —  в будь-який час дня. Господар обов’язково пригостить вас чудовим ароматним чаєм: гранатовим, яблучним, з бутонів роз, мелісовим, чорним. Ну як тут відмовитись? Секрет дуже простий. Не можете більше пити чай  —  просто покладіть ложку поперек стакану. Цей жест буде означати: «Ні, дякую».

5. Поважайте людей літнього віку. При вході в будинок спершу привітайтесь зі старшими з присутніх. При зверненні до чоловіка, додавайте «Bey», до жінки «Hanim» — це епітети поваги.

6. Принесіть подарунок в дім. Це правило діє в будь-якій країні  —  з пустими руками не прийнято приходити в гості. Традиційні подарунки: коробка цукерок, пахлави, або пляшка вина буде дуже доречна, тільки обов’язково запитайте чи вживає алкоголь господар, щоби не попасти в халепу.

7. Залиште ваше взуття біля порогу. В більшості турецьких родин прийнято знімати взуття біля входу в будинок, або одразу при вході в квартиру.

8. Турки абсолютно не визнають особистого простору, тому дуже вільно заводять друзів і спілкуються з тими, кого навіть мало знають. Чоловіки та жінки цілком можуть розцілувати вас в щічку  —  і це буде в порядку речей.

9. Уникайте політичних дебатів. Турки дуже віддані засновнику Турецької Республіки  —  Ататюрку, ніколи не висловлюйтесь про нього погано, так само як і про Туреччину в цілому.

10. Вода на удачу. Розливати воду на дорогу, по якій пішов гість  —  щаслива прикмета. При цьому можуть примовляти «su gibi git, gel», що означає пливи вода і повертай.

Зателефонуйте +38 (093) 228-83-33
Або надішліть запит на підбір туру

Розсилка гарячих турів !

Адреса та e-mail:

На зв’язку

Телефони: